Strona główna O nas Oferta Cennik Galeria Solarium Kontakt
Jesteś tutaj: Strona główna Solarium Pierwszy raz[Rozmiar: 18351 bajtów]

Jeśli jeszcze nigdy nie byłaś (byłeś) w solarium to wybierając nasz salon nie masz się czego obawiać. Stawiając na profesjonalne podejście jesteś w dobrych rękach. Oto kilka wskazówek i odpowiedzi na często zadawane pytania przez osoby które po raz pierwszy maja zamiar skorzystaÄ� z solarium:

Na ile minut mogę iść będąc pierwszy raz na Solarium?

Z uwagi na fakt, iż w naszym solarium zamontowane są najwyższej jakoścci lampy podwójnie brązujące, pierwsza wizyta nie powinna przekroczyć 5 minut. Z czasem podczas kolejnych wizyt można stopniowo zwiększać czas o 1 - 2 minuty.

Osoby które nie były na solarium przez okres dłuższy niż 2 - 3 miesiące (a wcześniej chodziły regularnie) nie powinny przy pierwszej wizycie po takiej przerwie opalać się więcej aniżeli 5 minut.

Bardzo prosimy korzystać z porad personelu. Bardzo często klient "targuje" się podbijając ilość minut kiedy obsługa proponuje znacznie mniej. Proszę zwrócić uwagę iż robimy to dla Państwa dobra i bezpieczeństwa, dlatego warto korzystać z porad personelu.

Czy w solarium mogę podtrzymać efekt uzyskany w czasie urlopu?

Oczywiście że tak i to bez większego wysiłku i dużych kosztów. Jako że najbardziej czasochłonna rzecz zrobiona została już na urlopie lub też nawet przed, teraz pozostaje tylko okresowe opalanie w celu podtrzymania budowy pigmentu. Jedna wizyta tygodniowo wystarcza przeciętnie do tego aby cieszyć się opalenizną przez wiele tygodni.

Czy opalanie w solarium jest bezpieczne?

Jeżeli nigdy wcześniej się nie opalałaś /eś to nie zniechęcaj się do korzystania z solarium po pierwszej wizycie. Opalanie to proces długotrwały i jego wymierne efekty w przypadku nie przygotowanej skóry widać dopiero po kilku wizytach. Melanina tworzy się głęoko pod skórą, a proces ten trwa co najmniej 48 godzin. Oglądanie się w lustrze po pierwszej wizycie w solarium to kwestia sprawdzenia czy nie ulegliśmy poparzeniu. Jeżeli skóra zmieniła kolor i jest czerwona to doznaliśmy udaru cieplnego, mogącego wynikać z dużej dawki UVA lub poparzyliśmy się nadmiarem promieni UVB. Jeżeli dolegliwości dadzą o sobie znać dopiero w kilka godzin po opalaniu i trwać będą przez kilka dni to było to zdecydowanie przedawkowanie bardzo niebezpiecznego dla zdrowia skóry UVB. Jeżeli nie masz pewności, że twoja skóra jest już dobrze przygotowana do opalania poproś o poradę w salonie.

Czy czerwona skóra to zawsze efekt poparzenia?

Nie zawsze zaczerwienienie skóry jednoznaczne jest z poparzeniem. Jeżeli zaczerwienienie to nie było wywołane nadmierną dawką promieni UVB to winowajcą tego zjawiska jest nadmiar ciepła, który skóra zaabsorbowała podczas opalania. Jeżeli zaczerwienienie zaniknie po paru godzinach i nie odczuwamy żadnych innych nieprzyjemnych dolegliwości to nie jest to powód do zmartwień.

Higiena - czy w solarium mogą się czymś zarazić?

Urządzenie opalające jest myte i dezynfekowane po każdym kliencie. Do mycia i dezynfekcji używamy specjalistycznych atestowanych preparatów do mycia i dezynfekcji urządzeń opalających. Preparaty o szerokim spektrum działania poza właściwościami myjącymi niszczą w przeciągu kilkunastu sekund grzyby, bakterie oraz wirusy. W naszym solarium Twoja skóra jest naprawdę w dobrych rękach.

Czy muszę stosować kosmetyki do opalania w solarium?

Stosowanie kosmetyków do opalania wskazane jest w większości wypadków. Kosmetyki to nie tylko pielęgnacja skóry ale i przyspieszenie procesu opalania. Kosmetyki stosowane przed jak i po opalaniu wpływają na przedłużenie trwałości efektu opalania. Mają również właściwości ochronne zabezpieczające skórę przed nadmiernym parowaniem wody. Jest to szczególnie ważny aspekt jeżeli wybierzemy do opalania urządzenia dużej mocy wyposażone w mocne lampy. Im mocniejsze urządzenie, tym większa konieczność stosowania kosmetyków do solarium.


Copyright Salon Creatio 2010 | Created by: InfraCOM.PL

Cennik | Oferta | Galeria | Kontakt | O nas | Solarium